• Innowacyjne rozwiązania
    Innowacyjne rozwiązania
  • Wieloletnie doświadczenie
    Wieloletnie doświadczenie
  • Profesjonalna realizacja
    Profesjonalna realizacja
Polhaus
Nazywam się Paweł Koschany, jestem twórcą i właścicielem firmy Polhaus. 
 
Moja przygoda z  domami drewnianymi rozpoczęła się wiele lat temu, kiedy kolega zaprosił mnie na budowę realizowaną przez swoją firmę. Zapach drewna, ściany budynku wirujące nad moją głową podczas montażu, szybkość wykonania przy jednoczesnym wysokim poziomie technologicznym, zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Od tego momentu zacząłem przyglądać się pracy przyjaciela, dopytywałem o szczegóły techniczne, obserwowałem i pomagałem w realizowanych przez niego projektach budowlanych. Zdobyłem cenne doświadczenie, gruntowną wiedzę, ale przede wszystkim odkryłem pasję życia.
 
Jeszcze w 2000 roku wyjechałem do Niemiec, aby pracować i  nauczyć się języka. Poznałem tam hiszpańskiego artystę, Donato Dietza.  Na jego autorskiej wystawie rzeźb z brązu przedstawił mi architekta Corda Veila.  Opowiedziałem mu o swoim doświadczeniu z budownictwem w technologii szkieletowej. Cord widząc mój zapał poparty wiedzą, obdarzył mnie zaufaniem i polecił swoim klientom. W ten sposób zdobyłem pierwsze zlecenie na budowę domu i otworzyłem firmę.
Początki nie były łatwe. Nie miałem żadnego kapitału, musiałem otrzymać pozwolenie na pracę w Niemczech. Aby budować w tym kraju należy przestrzegać bardzo restrykcyjnych norm MPA w Dreźnie, który jest odpowiednikiem Instytutu Techniki Budowlanej funkcjonującego w Polsce. Moja firma musiała zdobyć certyfikat patronacki ? wszystkie budynki, które stawiałem nadzorowane były przez niemiecką firmę - patrona.  Kontrolowała ona, czy spełnione są wszystkie wytyczne MPA. Te same standardy jakości stosuję do dziś w mojej pracy. Dzięki tej współpracy zdobyłem doświadczenie w budowaniu domów w niemieckiej technologii, która znajduje się na bardzo wysokim poziomie.
 
 Podczas pracy w Niemczech budowałem domy w okolicach Bremen, Hanoweru i Stuttgartu. W tym czasie polski rynek budownictwa mieszkaniowego zaczął otwierać się na nowe rozwiązania technologiczne, dlatego rozpocząłem pierwsze inwestycje w Polsce.
 
Przez lata moja firma bardzo się rozwinęła. Nie jest to jedynie rozwój ilościowy, ale jakościowy. Moim celem nie jest realizowanie coraz większej ilości inwestycji, ale stawianie budynków coraz wyższej jakości. Świadomie nie przyjmuję zbyt dużej ilości zleceń, ponieważ każdą inwestycję chcę osobiście nadzorować.  Budowa domów z drewna to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim pasja, której poświęcam swój czas i energię. Każdy budynek traktuję indywidualnie, ponieważ zdaję sobie sprawę, że każdy klient ma odmienne wymagania oraz marzenia. Staram się, aby oczekiwania Klienta na każdym etapie inwestycji były w pełni zaspokojone.  Dysponuję zespołem wykwalifikowanych pracowników, dzięki czemu nawet nieszablonowe i nietypowe zlecenia nie stanowią problemu.
 
                                                                                                     
                                                                                                                         
Zapraszam do kontaktu, z chęcią odpowiem na Państwa pytania.   
 

                                                                       


Tel/fax +48 /67/ 349-16-88
Tel kom.+48 604 595-545
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it