• Innowacyjne rozwiązania
    Innowacyjne rozwiązania
  • Wieloletnie doświadczenie
    Wieloletnie doświadczenie
  • Profesjonalna realizacja
    Profesjonalna realizacja
Realizacje:
Prace przygotowawcze
28 sierpnia 2012
Obecnie nasza firma zajmuje się budową domu jednorodzinnego  zlokalizowanego w Ratajach niedaleko Chodzieży. Jest to budynek parterowy o powierzchni 90 m2. Na metraż ten składają się trzy sypialnie, salon, kuchnia, łazienka oraz niewielka kotłownia. Istnieje również możliwość zagospodarowania poddasza, które mierzy około 50 m2.


Działka, na której powstaje budynek ma powierzchnię 861 m2.  Zanim rozpoczęły się na niej prace budowlane, było to malownicze pole.
                                                         

Pierwszym etapem budowy było przygotowanie fundamentów, które rozpoczęło się od wykopania dołu. Następnie położono zbrojenie i zalano ławy fundamentowe. Na nich położono bloczki M-6. Fundament zabezpieczono z dwóch stron dysperbitem i styropianem. W następnej kolejności murarze usunęli glinę z wnętrza fundamentu i wsypali w to miejsce piasek. Ostatnim etapem prac było wylanie  betonu towarowego, tak zwanego chudziaka. Bardzo ważne jest, aby fundament pod dom drewniany był idealnie gładki, ponieważ od tego zależy stabilność konstrukcji. Dom z drewna nie potrzebuje głębokich fundametów, ale idealnie prostych i starannie wykonanych.